I'm Elena, lithuanian girl living and studying graphic design in London. My biggest inspiration is architecture and design. But fashion is my passion. contact me: urbonaviciuutee@gmail.com

29/03/2013

A. VASILIJEVAS. SECESIJOS MADA
Prieš išvykstat į sostinę buvau užsibrėžusi tikslą - aplankyti A. Vasilijevo parodą. Nors ši jau ne pirmoji, ir atidaryta prieš penketą mėnesių, neprisiruošiau jos aplankyti. Šis meno istorikas rinkdamas ir eksponuodamas įvairias sukneles, kitus to meto apdarus ir aksesuarus, atveria kelią į gilią praeitį. Vien puošni aplinka ir to meto muzika skamba prabangiai. Todėl atvėrus taikomosios dailės muziejaus duris, mes persikeliame į Secilijos laikus.


Tačiau nuostabūs eksponatai paliko kur kas gilesnį įspūdį. Pastelinės suknelės, kurias apsirengti reikia kelių valandų, primenančios jūros dugne panėrusius milžiniškus koralus. Šviesūs galvos apdangalai, bateliai ir kiti aksesuarai, lyg ilgai besitęsiantis perlų vėrinys. Sienas puošiantys paveikslai leidžia dar geriau pažinti aplinką, įsiminti kiekvieną detalę.


Eksponatai patys įvairiausi. Nuo vakarinių suknelių, iki kasdieninio darbo drabužių. Tačiau ne taip, kaip šiandieną -  žmonės mėgo puoštis ir būti pastebimais. Nevalia gatvėje pasirodyti netvarkingai apdarais. Tačiau ir esant tokiems nusistatymams, žmonės ekspermentavo ir norėjo būti pastebimais.
Vakaro suknios puošnesnės vienos už kitas. Reikalaujančios dešimčių valandų darbo, buvo ponių vizitinė kortelė.
Be to, norėčiau priminti - visi apdarai pasiūti rankomis, juk tai 1890–1914 metai, jokių siuvimo mašinų. O tai verčia susimąstyti "ar skiriame tiek laiko madai dabar?".


Tikiuosi susidarėte įspūdį, kokioje aplinkoje turėjome galimybę apsilankyti. Nepraleiskite progos įžengti į praeitį ir pamatyti tikrą madą, kurios palikimas jau liko nepamirštamas.


0 komentarai (-ų):

Post a Comment

Powered by Blogger.

Translate

FOLLOWERS